Reklama
aplikuj.pl

Seria Xiaomi Pad 6 pojawia się w przeciekach. Co szykuje Xiaomi?

Xiaomi Pad 5

Choć tablety nie cieszą się taką popularnością jak kiedyś, to kilku producentów regularnie wypuszcza na rynek nowe modele. Jednym z nich jest Xiaomi ze swoją serią Pad, która wkrótce może doczekać się kolejnej generacji.

Co już wiemy o tabletach Xiaomi Pad 6?

W 2021 roku Xiaomi powróciło na rynek tabletów z serią Xiaomi Pad 5. Od tamtej pory wydano jeszcze kilka modeli, które najwyraźniej sprzedawały się na tyle dobrze, by opłacało się tworzyć kolejną generację. A przynajmniej tak twierdzi znany leaker Digital Chat Station. Dzięki niemu poznaliśmy kilka szczegółów specyfikacji Xiaomi Pad 6 i Pad 6 Pro.

Czytaj też: Bezprzewodowe ładowanie w (prawie) klasycznym zegarku. Garmin vivomove Trend urzeka stylem i możliwościami

Modele podstawowy i Pro zostaną wyposażone w 11-calowe ekrany IPS LCD, które będą mogły pochwalić się rozdzielczością 2880 x 1800 pikseli, obsługą HDR10+ i dolby Vision, a także odświeżaniem odpowiednio 120 i 144 Hz. Przeciek wspomina, że w obu znajdzie się czytnik linii papilarnych, a także obsługa szybkiego ładowania z mocą 67 W.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja odnalazła nieznany obraz Rafaela. Podobieństwo jest wręcz uderzające

Pojawiły się ponadto wzmianki o wykorzystanych chipsetach. Podstawowy Xiaomi Pad 6 będzie napędzany przez układ Snapdragon 870, podczas gdy w modelu Pro znajdzie się ex-flagowiec Qualcomma, Snapdragon 8+ Gen 1 wspierany przez maksymalnie 12 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci wbudowanej.