WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

SETI uruchamia nowe narzędzie ułatwiające poszukiwanie życia pozaziemskiego

SETI uruchamia nowe narzędzie ułatwiające poszukiwanie życia pozaziemskiego

W ramach badań nad poszukiwaniem życia pozaziemskiego prowadzonymi na całym świecie, znany badacz z SETI uruchomił nowe narzędzie, które pomaga naukowcom śledzić dotychczasowe wyniki.

Jill Tarter, współzałożycielka instytutu, która była inspiracją dla postaci Ellie Arroway w powieści Carla Sagana „Kontakt”  poprowadziła rozwój nowego narzędzia  o nazwie Technosearch. Ta baza danych zawiera wszystkie opublikowane wyszukiwania przeprowadzone przez SETI między 1960 rokiem a dniem dzisiejszym. Możecie przeglądać ten zbiór online na tej stronie.

Przedstawiciele SETI przyznali, że mają nadzieję, iż cała społeczność będzie współpracować, aby Technosearch był dokładny i aktualny. Narzędzie ma za zadanie spełnić bieżące potrzeby związane z danymi zawierającymi setki obserwacji nieba przeprowadzone na przestrzeni lat. Technosearch zostało opracowane we współpracy ze stażystami z Research Experience for Undergraduates, którzy pracowali pod zarządem Jasona Wrighta – poszukiwacza egzoplanet.

Jeden z byłych studentów jest zdania, że nowe narzędzie może odegrać ważną rolę w poszukiwaniu życia pozaziemskiego. „Nie wiemy, gdzie szukać dowodów w przyszłości, skoro nie jesteśmy pewni, gdzie szukaliśmy ich w przeszłości”, skwitował Andrew Garcia.

[Źródło: livescience.com]

Czytaj też: Życie pozaziemskie mogło zniknąć przez wybuchy młodych gwiazd