Na terenie stanowiska archeologicznego Tuna el-Gebel naukowcy natrafili na groby zawierające ciała wysokich rangą kapłanów. W miejscach pochówku znajdowały się również setki amuletów, które miały pomóc zmarłym w życiu pozagrobowym.
Na tę chwilę oficjalnie udokumentowano 20 sarkofagów. Były one wykonane z dobrej jakości kamienia, a w okolicy znaleziono również ok. 700 amuletów. Jakby tego było mało, archeolodzy znaleźli także ponad 10 tysięcy figurek zwanych uszebti. Obiekty te miały pomagać zmarłym w życiu po śmierci.
Nie ma pewności co do tego, ile mumii znajduje się na miejscu. Naukowcy przypuszczają również, że prawdopodobnie natrafią na kolejne sarkofagi. Te pochodzą z różnych okresów w historii Egiptu. Najstarsze zostały wykonane podczas 26. dynastii, która trwała w latach 688 p.n.e. – 525 p.n.e.
I choć na przestrzeni wieków terenami Egiptu zarządzały różne mocarstwa, to wierzenia Egipcjan pozostały nienaruszone. Z tego powodu tak usilnie trzymano się tradycji, m.in. umieszczania amuletów oraz uszebti w grobach.