WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Si dopasuje ludzi z taką samą kreatywnością czy inteligencją emocjonalną

Prace nad sztuczną inteligencją rozwijają się w różnych kierunkach. Toby Walsh, ekspert SI, powiedział podczas Festival of Dangerous Ideas, że już wkrótce SI dopasuje ludzi patrząc na ich różne cechy.

Dotyczy to w szczególności kreatywności, inteligencji emocjonalnej czy zdolności adaptacyjnych. Przewiduje on także, że do 2062 roku roboty będą tak samo inteligentne, jak ludzie. Nie ma jednak co się zbytnio martwić. Naukowiec bardziej obawia się ich niekompetencji niż wrogości w stosunku do ludzi. Jednakże, jeśli będą one tak samo kreatywne, jak my to może budzić to niepokój. Nie wiadomo, czy jakaś maszyna się nie zbuntuje i nie będzie chciała się uwolnić spod naszej władzy. W końcu ludzie od zawsze nie lubili być do czegoś przymuszani. Skoro więc roboty będą tak samo inteligentne jak my, to mogą też zyskać taką cechę.

Dopasowywanie ludzi po cechach charakteru może za to przydać się w wielu pracach. Będzie od razu wiadomo, że ta grupa ludzi jest kreatywna i się dogada, a Ci są introwertykami i lepiej sprawdzą się w innych zadaniach. Ciekawe, jak to będzie działało w praktyce.

Czytaj też: Naukowcy używają metamateriału aby stworzyć niewielki synchrotron

Źródło: https://bgr.com/