WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

SI Rosetta czyli pomysł Facebooka na walkę z mową nienawiści

Ludzie w sieci komunikują się nie tylko za pomocą słów, ale także za pomocą obrazów. W przypadku Facebooka, który posiada ponad 2 miliardy użytkowników oznacza to, że każdego dnia publikowane są miliony różnych zdjęć, obrazków, memów czy filmów.

Aby sprawdzić, czy nie podpadają one pod mowę nienawiści czy nie łamią regulaminu portalu, należy je dokładnie przeanalizować, w tym sprawdzić napisany na nich tekst. To właśnie w tym radzi sobie najlepiej nowe SI o nazwie Rosetta. Według informacji Facebooka, SI przetwarza i wydobywa tekst z ponad miliarda obrazów oraz filmów w różnych językach każdego dnia. Co więcej, wszystko to odbywa się w czasie rzeczywistym.

Portal dodał także 24 nowe języki do swoich automatycznych usług tłumaczenia. Od teraz obsługuje on języki taki jak serbski, białoruski, marathi, syngaleski, telugu, nepalski, kannada, urdu, pendżabski, kambodżański, pasztoński, mongolski, zulu, khosa czy somalijski. Ich rozwój ciągle jest na wczesnym etapie, więc może wystąpić trochę błędów z nimi związanych.

Źródło: https://www.engadget.com