Siedziba producenta gier w kształcie statku kosmicznego ze Star Treka

43-letni Liu Dejian, założyciel chińskiej firmy NetDragon Websoft, produkującej gry MMORPG, jest zagorzałym fanem serialu Star Trek. Jak bardzo zagorzałym? Cóż, do tego stopnia, że zażyczył sobie aby nowy biurowiec firmy zbudowano w kształcie statku kosmicznego USS Enterprise. Koszt takiej budowy wyniósł ok. 600 milionów juanów, czyli prawie 100 milionów dolarów.

netdragon_websoft.0.0

Praca rozpoczęła się w październiku 2010 roku w przybrzeżnym mieście Changle w chińskiej prowincji Fujian i zakończona została dokładnie cztery lata później, w październiku roku 2014. Właściciel NetDragon zaangażował się w inwestycję do tego stopnia, że nawet skontaktował się z posiadaczem praw autorskich do serialu, CBS, aby uzyskać zezwolenie na budowę tak charakterystycznego obiektu.

Jak się okazało, w biurach CBS przez pewien czas panowało przekonanie, że to głupi kawał… aż do momentu, kiedy otrzymano odpowiednie papiery potwierdzające istnienie takiego projektu.

Dla tych którzy powątpiewają w prawdziwość historii – długi na 260 metrów budynek można bez problemu znaleźć na Google Maps.

[źródło: theverge.com, zdjęcia: mashable.com, NetDragon]