WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sigma Designs i Vizio zostały uznane za winne kradzieży patentów AMD

Kradzież zawsze należy potępiać i wyciągać z niej stosowne konsekwencje. Zwłaszcza jeśli dotyczą własności intelektualnej oraz patentów, które bez pytania firma Sigma Designs i Vizio podkradła od AMD.

Tak przynajmniej wynika z najnowszego orzeczenia sądu. AMD jeszcze w 2017 roku wystosowało pozew przeciw producentom telewizorów (LG oraz Vizio) i dostawców chipów – MediaTek i Sigma Designs. To tych dwóch ostatnich miało mieć w tym największy zysk, ponieważ produkowali układy graficzne, w których ewidentnie wykorzystywali opracowany przez ATI Technologies patent, a dokładnie “parallel pipeline”. Jak pewnie wiecie, ATI jest pod skrzydłami AMD, które przejęło spółkę w 2006 roku. Teraz potwierdziło się, że winowajcą był Sigma Designs oraz Vizio, przeciw którym wyciągnięto odpowiednie kroki.

Międzynarodowa Komisja Handlu w USA zabroniła Vizio i Sigma tworzenie produktów, które naruszały patenty AMD i zablokowała import wszystkich telewizorów. No, przynajmniej na terenie USA. Na ten moment nie wiadomo, jakie dokładnie modele telewizorów zostaną objęte zakazem sprzedaży. AMD może teraz zażądać od firmy wysokich grzywien – jak w przypadku LG, które załatwiło sprawę bez udziału sądu.

Źródło: KitGuru
Zdjęcia: KitGuru