Sigma zaprezentowała swój najnowszy produkt, model aparatu Sigma fp, którego śmiało możemy nazwać najbardziej kompaktowym bezlusterkowym aparatem pełnoekranowym. 

Czytaj też: Ile wytrzyma wysuwany aparat w Redmi K20?

Sigma fp waży zaledwie 370 gramów i z łatwością zmieści się w nawet niewielkiej dłoni przez wymiary rzędu 11,3 x 7 x 4,5 centymetrów. Jest przy tym banalnie prosty w obsłudze, odporny na zachlapania, pyłoszczelny i wyposażony w elektryczną migawkę w celu uniknięcia niepożądanych efektów przy wykonywaniu zdjęć.

Jego tylną część zdobi ekran LCD z ekranem dotykowym o przekątnej 3,15 cala, na których znalazło się 2,1 miliona pikseli. W środku czuwa z kolei 35-milimetrowy sensory. Pod kątem jakości oczekujemy 24,6 megapikseli i dostępu do ekskluzywnego systemu mocowań L-Mount, tych od Leica. Warto wspomnieć, że oprócz wspomnianej firmy Leica, z systemu korzysta też od niedawna Panasonic. Po stronie wideo Sigma fp obsługuje 12-bitowe zewnętrzne nagrywanie CinemaDNG do formatów RAW i 4K UHD w 24 klatkach na sekundę. Nie zabrakło też funkcji, która umożliwia tworzenie animowanych GIFów.

Sigma nie ogłosiła jeszcze cen i dostępności swojego Sigma fp.

Czytaj też: Huawei patentuje aparat pod ekranem

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej