WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sigma fp to najbardziej kompaktowy bezlusterkowy aparat pełnoekranowy

Sigma zaprezentowała swój najnowszy produkt, model aparatu Sigma fp, którego śmiało możemy nazwać najbardziej kompaktowym bezlusterkowym aparatem pełnoekranowym. 

Czytaj też: Ile wytrzyma wysuwany aparat w Redmi K20?

Sigma fp waży zaledwie 370 gramów i z łatwością zmieści się w nawet niewielkiej dłoni przez wymiary rzędu 11,3 x 7 x 4,5 centymetrów. Jest przy tym banalnie prosty w obsłudze, odporny na zachlapania, pyłoszczelny i wyposażony w elektryczną migawkę w celu uniknięcia niepożądanych efektów przy wykonywaniu zdjęć.

Jego tylną część zdobi ekran LCD z ekranem dotykowym o przekątnej 3,15 cala, na których znalazło się 2,1 miliona pikseli. W środku czuwa z kolei 35-milimetrowy sensory. Pod kątem jakości oczekujemy 24,6 megapikseli i dostępu do ekskluzywnego systemu mocowań L-Mount, tych od Leica. Warto wspomnieć, że oprócz wspomnianej firmy Leica, z systemu korzysta też od niedawna Panasonic. Po stronie wideo Sigma fp obsługuje 12-bitowe zewnętrzne nagrywanie CinemaDNG do formatów RAW i 4K UHD w 24 klatkach na sekundę. Nie zabrakło też funkcji, która umożliwia tworzenie animowanych GIFów.

Sigma nie ogłosiła jeszcze cen i dostępności swojego Sigma fp.

Czytaj też: Huawei patentuje aparat pod ekranem

Źródło: New Atlas