Skutery elektryczne S01 pojawiły się po raz pierwszy już dwa lata temu podczas targów EICMA 2017, a odpowiedzialna za niego firma Silence przez ostatnie miesiące sprzedawała je tylko i wyłącznie lokalnym firmom pokroju tych kurierskich. To jednak wkrótce się zmieni, ponieważ firma rozpoczęła gromadzenie zamówień w przedsprzedaży.

Jednak na ten moment jednego z pięciuset egzemplarzy S01 mogą zgarnąć wyłącznie osoby mieszkające w Hiszpanii za 59995 euro. Specyfikacja tego elektrycznego skutera nie uległa zmianie na przestrzeni ostatnich 2 lat i nadal obejmuje 6000-watowy silnik zdolny do rozpędzenia się do maksymalnej prędkości 100 km/h i dobicia do 50 km/h w 3,8 sekund. Ponadto firma zdecydowała się na dosyć ciekawe rozwiązanie obecnego w S01 akumulatora, zapewniającego zasięg do 115 km. Tego można bowiem z łatwością wyciągnąć ze skutera i np. zabrać na sesję ładowania do biura, czy mieszkania.

S01 oferuje trzy tryby jazdy (wraz z biegiem wstecznym), posiada tarcze hamulcowe oraz zawieszenie hydrauliczne z przodu i z tyłu, a kwestię oświetlenia drogowego uzupełniają przednie i tylne światła LED wraz z tymi do jazdy dziennej. Obecny fotel pozwala na przewiezienie jednego pasażer i oferuje tradycyjny schowek (np. na dwa kaski), którego kierowca odblokowuje za pomocą aplikacji na smartfona. Ta pozwala też na zdalne odblokowywanie i uruchamianie silnika.

Dostępność na szerszą skalę nadal pozostaje pod znakiem zapytania.

Czytaj też: Elektryczny skuter BMW C evolution już w Polsce

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej