WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia SilentiumPC Fortis 3 EVO ARGB

SilentiumPC Fortis 3 EVO ARGB to jedno z ciekawszych podświetlanych chłodzeń na rynku. Sprawdźmy jak radzi sobie na redakcyjnym komputerze.

Chłodzenie otrzymałem w zestawie z instrukcją, małą tubką pasty, zestawem montażowym oraz kontrolerem ARGB. Ten ostatni podłączany jest do przycisku reset i w ten sposób można sterować podświetleniem. Sam montaż jest dosyć prosty, choć mógłby być jeszcze łatwiejszy (przykręcanie kluczykiem śrubek jest średnio wygodne).

SilentiumPC Fortis 3 EVO ARGB to tak naprawdę standardowa wersja Fortis 3, która różni się wentylatorem. Przypomnę więc tylko najważniejsze cechy chłodzenia. Jego wymiary to 158 mm x 140 mm x 125 mm i waży ono 800 g. Za odbieranie ciepła z procesora odpowiada pięć 6 mm ciepłowodów, które bezpośrednio stykają się z CPU. Sama podstawka ma elementy aluminiowe, przez co nie można skorzystać z ciekłego metalu jako pasty termoprzewodzącej.

Najważniejsza zmiana to wentylator Pulsar HP ARGB 140 mm SE PWM. Jest on cały biały co może dziwnie wyglądać, ale po włączeniu ARGB odczucia się zmieniają. Całe śmigło staje się kolorowe, łącznie z ramką, co daje świetny efekt. Takiego rozwiązania jeszcze nie widziałem. Maksymalna prędkość wentylatora to 1400 RPM, co powinno zapewniać cichą i efektywną pracę.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa