WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2

SilentiumPC ma w ofercie całkiem spore AiO. Jest nim Navis EVO ARGB 360 V2, które dodatkowo oferuje ciekawe podświetlenie. Czy jednak wydajność również jest na poziomie?

Chłodzenie otrzymujemy wraz z instrukcją i zestawem montażowym. Nie zabrakło tez kontrolera ARGB, który należy podłączyć do przycisku reset i zasilania SATA – to nim można sterować podświetleniem. Oczywiście można też całość zsynchronizować z płytą główną. Sam montaż jest dosyć prosty i nie ma żadnych zaskoczeń. Gwarancja wynosi 3 lata.

SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2 wygląda całkiem nieźle. AiO oferuje podświetlenie ARGB, a poza tym design pompki jest znany z poprzednich modeli. Może się to podobać i powinno dobrze wyglądać w obudowie z oknem.

Chłodnica ma wymiary 120 x 395 x 54 mm. jest ona aluminiowa i można na niej oczywiście zamontować trzy wentylatory 120 mm. Wychodzą z niej dwa gumowe węże z materiałowym oplotem. Mają one długość ok. 460 mm i ich połączenie z blokopompką jest ruchome.

Ostatnia część AiO, czyli blokopompka, ma wymiary 80 x 75 x 45 mm. Ma ona z boku pasek ARGB oraz na górze także widoczne jest podświetlenie. Pompka ma prędkość 2500 RPM i ma łożysko ceramiczne. Zasilana jest ona ze złącza SATA. Sam blok jest wykonany z miedzi i ma specjalne zaprojektowane kanaliki, które mają lepiej odbierać ciepło z procesora. Jakość wykonania całości jest poprawna, choć czuć, że nie jest to chłodzenie klasy premium – część rzeczy mogła by być wykonana z trochę lepszej jakości materiałów.

Dołączone wentylatory to Stella HP ARGB 120 mm. Mają one maksymalną prędkość 1600 RPM. Warto tutaj wspomnieć, że z każdego wentylatora wychodzą dwa kable: ARGB + 4 pin żeński i męski. Dodając do tego ARGB oraz SATA z blokopompki robi się naprawdę spora ilość przewodów, którą trzeba gdzieś poukładać. Same wyjścia męskie i żeńskie 4 pin też są średnim pomysłem bowiem trzeba jakość sięgnąć do nich kablami a potem do złącza 4 pin na płycie. Zrobi się więc spory bałagan w okablowaniu i tego możecie być pewni.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa