Dziś mamy dla Was wstępne szczegóły o samochodach z serii 8, nad którą pracuje właśnie koncern samochodowy BMW. Ostrzegam jednak, że wiele z tych informacji nie jest oficjalnych, stanowiąc jedynie zlepek spekulacji, przecieków i niedomówień. 

Jednym z pierwszych modeli z nowej serii ma być M8. W oficjalnej notce prasowej producent nie ujawnił szczegółów, ale powinniśmy się spodziewać obniżonej wagi, nisko położonego środka ciężkości, równomiernego rozkładu masy i szerokiego rozstawu osi. Niezbyt solidna dawka informacji – co nie? Przejdźmy więc do tych soczystych, wśród których wyróżnia się obecność silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem wyjętego rodem z obecnego M5.

Silnik V8 w BMW M8 zapewni przynajmniej 600 koni mechanicznych

Zdecydowanie najważniejszą informacją jest jednak to, że silnik V8 w BMW M8 zapewni przynajmniej 600 koni mechanicznych. Taką moc posiada już M5, więc firma zapewne podrasuje tę jednostkę o kolejne 50… a może nawet i 100 KM? Czas pokaże, ale już teraz mozemy być pewni, że M8 będzie potężna, szybka i wydajna. Świetny wygląd będzie oczywiście w cenie… i to zdecydowanie nie najniższej.

Czytaj też: Wyścigi Season Alpha bez w pełni autonomicznych samochodów Roborace

Źródło: Jalopnik

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej