Reklama

Space Force USA o tym, czym jest siła kosmiczna

Czym jest siła kosmiczna w ujęciu Space Force Stanów Zjednoczonych? Tamtejsze gałęzie w wojsku mają bowiem swoje własne “siły” i wiedzą, co się pod nimi kryje, a to nie było jasne dla Sił Kosmicznych. Do tej pory.

Siła militarna jest zwykle opisywana w kategoriach dywizji czołgów, skrzydeł bombowców, flot i innych rodzajów sił. Władza, którą dzierży np. Armia USA jest określana jako „siła naziemna”, podczas gdy Marynarka to „siła morska”, a Siły Powietrzne – „siła powietrzna”. To w sumie proste, nie to co w przypadku Space Force.

Dlatego wreszcie poznaliśmy nową doktrynę usługi Space Capstone, która opisuje siłę kosmiczną jako to, jakie systemy wojskowe zostaną wykorzystane do dalszego wzmocnienia amerykańskiej potęgi na Ziemi. Chociaż ta nie obejmuje obecnie rzeczywistych statków kosmicznych i dział laserowych, to prawdopodobnie jest kwestią czasu (via Popular Mechanics).

Opis siły kosmicznej to: „całościowa zdolność narodu do wykorzystywania przestrzeni kosmicznej w dążeniu do dobrobytu i bezpieczeństwa”, umożliwiając temu krajowi ”ochronę i obronę kosmicznych źródeł siły ekonomicznej”. Oznacza to, że Space Force będzie chronić satelity, które pomagają rozwijać gospodarkę cywilną, od satelitów pogodowych po globalną sieć GPS.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [16.08.2020]

Siły Kosmiczne uważają, że ​​mogą pomóc innym służbom w zakresie wsparcia wywiadowczego, zapewniając dostępność GPS, raporty pogodowe i nie tylko. Nie mają jeszcze tylko swoich “czołgów, bombowców, czy okrętów”, które w tej usłudze powinny przyjąć postać rzeczywistych statków kosmicznych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News