WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Publicystyka

Skandaliczny komentarz w TVP podczas Mistrzostw Świata drużyn mieszanych w skokach narciarskich

Właśnie zakończył się konkurs Mistrzostw Świata drużyn mieszanych w skokach narciarskich. Nasza drużyna wystąpiła w nim po raz pierwszy i zajęła szóste miejsce. Jest to świetny wynik, który pozwala z optymizmem patrzyć w przyszłość.

Na początku sezonu skoki oglądałem w TVP. Jednakże skandalicznie niski poziom komentarza zmusił mnie do przejścia na Eurosport. Komentatorzy w TVP często mylili skoczków, podawali kuriozalne przewidywane odległości (np. skoczek skoczył 120 m a oni mówią o 140 m) oraz co zawody o tych samych zawodnikach mówili dokładnie to samo. Zazwyczaj była to cała ich historia życia, co po 3 razie stawało się mega nudne. Skandalem było już wyśmiewanie się z Yukiya Satō, który jest najniższym zawodnikiem w stawce co było po kilkanaście razy podczas jednych zawodów podawane, nawet przy skokach innych skoczków. Teraz jednak czara goryczy kompletnie się przelała.

Podczas Mistrzostw Świata drużyn mieszanych w skokach narciarskich według komentatorów TVP skakali mężczyźni i… dziewczyny, czy nawet dziewczynki. Uważam, że każdemu uczestnikowi Mistrzostw Świata w jakimkolwiek sporcie należy się szacunek. Nazywając tak skaczące zawodniczki komentatorzy pokazywali swoją pogardę. Dziewczynkami można określać osoby w bardzo młodym wieku, a nie kobiety, które walczą o mistrzostwo świata. Tym bardziej że nie były to osoby mające po 12 lat. Skakali mężczyźni i kobiety, a nie dziewczyny!

Jest to kolejne skandaliczne zachowanie komentatorów TVP podczas skoków narciarskich. Uważam, że już dawno powinni zostać oni odsunięci od tej roli – to co wyprawiają to skandal. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie stacja zatrudni osoby, które rzeczywiście nadają się do tej roli i poważnie będą traktowali każdego uczestnika. To nie jest miejsce na wyśmiewanie się z różnych osób, a za coś takiego powinno się wylecieć ze stacji.