WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Publicystyka

Składamy Lego Creator Ford Mustang – przyjemny powrót do przeszłości

Zostając redaktorem w WhatNext nigdy nie spodziewałem się, że będę miał okazję pisać tekst o klockach Lego. A jednak – właśnie do sprawdzenia otrzymałem Lego Creator Ford Mustang. Okazuje się, że składanie zestawu jest świetną zabawą nawet dla dorosłych.

Lego Creator Ford Mustang zapakowany jest w ogromne pudełko – szczerze mówiąc myślałem, że otrzymałem całkowicie coś innego – sprzęt komputerowy czy inne akcesoria do testów. A tu miłe zaskoczenie. W pudełku znajduje się 1471 sztuk klocków oraz narzędzie do ich rozczepiania. Gdy byłem mały i nie miałem tego narzędzia rozrywanie klocków było masakrą. Oprócz tego jest oczywiście instrukcja, a do tego naklejki.

Klocki podzielone zostały na sześć etapów – każdy jest w osobnych foliach. Zdecydowanie ułatwi to składanie modelu. Sama instrukcja na początku mnie przeraziła – ma ona ponad 200 stron. Na jednym ze zdjęć możecie zobaczyć jak gruba jest.

Rozpoczynamy składanie

Składanie rozpocząłem z Przemysławem Dwojackim, którego możecie kojarzyć z WhatNext z różnych relacji. Zaczęliśmy w sobotę o 18:30 a 4. etap skończyliśmy o 23:30. Aż 5 godzin zajęło nam przejście początku – dopiero w poniedziałek kończyłem samemu dwa ostatnie etapy (ok. 1,5 h). Aż tak długiego składanie nie planowałem na sobotni wieczór. Oczywiście robiliśmy przerwę na pizzę czy pogadanie, ale generalnie naszykujcie się na kilka godzin składania.

Całość dała niezwykłą satysfakcję. Po tylu latach od ostatnio złożonego Lego w dalszym ciągu jest to niesamowicie przyjemne i sprawia radość. Instrukcja czasami niezbyt dokładnie wyjaśniała montaż, czasami gdzieś się pomyliśmy i trzeba było wracać parę stron do tyłu. Jednakże jak zawsze najwięcej czasu zajmowało szukanie odpowiednich klocków. Sam model jest trochę skomplikowany – nie dziwię się, że na klockach jest napisane 16+ – osoby młodsze mogłyby sobie same nie poradzić. Przy składaniu trzeba być mocno skupionym, co i tak nie gwarantuje, że po etapach nie pozostanie Wam trochę nadliczbowych klocków albo nie natraficie na problemy.

Po złożeniu Lego Creator Ford Mustang wygląda świetnie. Koła się ruszają, silnik i bagażnik otwiera, podobnie zresztą jak drzwi. Można jeździć autem, skręcać nim czy długo się bawić. Oczywiście wypadałoby mieć przy tym kogoś młodszego, żeby samemu dziwnie nie wyglądać, ale naprawdę – ogromna satysfakcja gwarantowana.

To nie koniec!

Po złożeniu podstawowego modelu okazuje się, że możecie wprowadzić aż do 6 modyfikacji – dlatego też trochę klocków pozostaje. Jedną z fajniejszych opcji jest możliwość zmiany wysokości zawieszenia czy przedniego silnika. Dzięki temu model wygląda jeszcze lepiej i stuningowana wersja jest przepiękna. Oczywiście nie musicie dokonywać modyfikacji – możecie wybrać, które chcecie mieć, a których nie.

Do Lego na pewno powrócę

Nie sądziłem, że składanie Lego Creator Ford Mustang sprawi mi taką radość. Już rozumiem, dlaczego bohaterowie Teorii Wielkiego Podrywu tak cieszyli się podczas składania różnych modeli. Teraz i mi marzy się złożenie Gwiazdy Śmierci czy innego statku kosmicznego (zabiłbym za Battlestara Galactica). Jedynym hamulcem pozostaje koszt takiego zestawu. Lego Creator Ford Mustang możecie kupić za około 600 zł, co patrząc na pracę twórców włożoną w wymyślenie i opisanie zestawu, jest całkowicie odpowiednią kwotą. Jeśli jesteście fanami starych aut to zdecydowanie będziecie mieli ogromną frajdę przy składaniu zestawu, a także już po złożeniu. Klocki Lego nie są tylko dla dzieci, co doskonale pokazuje ten zestaw.