WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Składane smartfony niedługo powinny kosztować 1000 euro

Huawei jest jedną z najważniejszych firm w branży smartfonów. Aktualnie należy ona do wielkiej trójki producentów telefonów, a popularność firmy stale wzrasta.

CEO firmy, Richard Yu, ujawnił właśnie pewne informacje na temat przyszłych planów Huawei w rozmowie z De Walta. CEO twierdzi, że wkrótce firma przeskoczy Samsunga pod względem udziału na rynku i tym samym będzie ona liderem wśród producentów smartfonów. Według Richarda cel ten jest już blisko i ma zostać osiągnięty najpóźniej w przyszłym roku.

Warto tutaj wspomnieć, że Huawei wyprzedziło już Apple, które nie potrafi wprowadzić niczego innowacyjnego do swoich smartfonów. Co więcej, Apple nie planuje ani składanego smartfona, ani smartfona 5G, przez co będzie ono jeszcze bardziej w tyle.

Czytaj też: Samsung może szykować budżetowego flagowca tańszego od Galaxy S10E

Składane smartfony, cena Składane smartfony, wywiad huawei, przyszłość huawei, składany smartfon huawei

CEO Huawei odniósł się także do rynku samych składanych smartfonów. Według niego, za rok albo dwa konstrukcje te powinny kosztować około 1000 euro. Niektórzy chińscy producenci będą także sprzedawali je za jedyne 500 euro. Pokazuje to, że nawet CEO Huawei wie, że aktualne modele mają spory podatek od nowości, który niedługo powinien zniknąć.

Richard Yu mówi też o jednej dziwnej rzeczy – według niego, w przyszłości smartfony powinny mieć 100 lub 200 cali i Huawei pracuje już nad takimi rozwiązaniami. Według mnie to już nie będą smartfony a coś całkowicie nowego. Zgadzacie się z moim zdaniem?

Czytaj też: Oppo Reno z 48 MP aparatem

Źródło: Gizchina