Reklama
aplikuj.pl

Składany Google Pixel znów powraca w przeciekach. Czy smartfon naprawdę powstaje?

Na składany smartfon Google Pixel Fold jeszcze sobie poczekamy. I to długo

O składanym Google Pixel mówi się w zasadzie od lat i jak dobrze wiemy, cały czas na gadaniu się kończy. W 2021 roku pojawiła się informacja, że producent zdecydował się anulować projekt, jednak teraz, jak podaje The New York Times, urządzenie powstaje i prace nad nim idą zgodnie z planem.

Co się dzieje ze składanym Pixelem?

Rynek składanych smartfonów stale się powiększa i większość czołowych producentów OEM wypuściła już swoje urządzenia tego typu. Wśród nich nie ma jednak Google, choć przecież o składanym Pixelu mówi się od wielu lat. Cóż, do tej pory, prócz przecieków i doniesień, nie pojawiły się żadne oficjalne potwierdzenia, że taki smartfon rzeczywiście powstaje. Jednak liczba takich plotek dobitnie pokazywała, że coś jest na rzeczy.

W ubiegłym roku świat obiegła wieść o anulowaniu projektu składanego Google Pixel i… na tym w zasadzie sprawa ucichła. Okazuje się jednak, że tylko chwilowo, bo wedle najnowszego raportu The New York Times, Google nie porzuciło swoich planów i jest na dobrej drodze, by wprowadzić go na rynek już w 2023 roku. Trudno na razie powiedzieć na jego temat coś więcej, ale z poprzednich doniesień wiadomo, że składany Google Pixel będzie miał konstrukcję typu Fold, czyli otwierać się będzie jak książka.

Czy faktycznie urządzenie powstaje? Trudno powiedzieć, bo z podobnymi przeciekami mieliśmy do tej pory do czynienia wielokrotnie. Zapewne w przypadku tego smartfona, dopiero oficjalne wieści od Google będą ostatecznym dowodem.