WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Składany Surface Microsoftu to nie legenda

Wielu liczyło, że podczas konferencji we wtorek Microsoft ujawni składanego Surface Phone, co oczywiście nie doszło do skutku. Firma zapowiedziała jedynie nowe słuchawki spod marki Surface, plan płatniczy Surface All Access i aplikację na Windows 10. Jednak to nie wszystko, na co pozwolił sobie jeden z pracowników Microsoftu.

Mowa o Panosie Panay’u, głównym projektancie w firmie, który w wywiadzie ujawnił, że składany Surface Microsoftu to nie legenda. Potwierdził tym samym dowody sprzed kilku tygodniu o projekcie składanego telefonu o nazwie kodowej Andromeda. Ten ma być na razie w fazie dewelopingu, ale w rozmowie z The Verge Panay ujawnił, że prędzej czy później trafi na rynek:

To absolutnie moje dziecko. Wymyślimy i także stworzymy go, gdy otrzymamy właściwe produkty. Nie możemy po prostu wprowadzić nowych kategorii do świata technologii, nie będąc jednocześnie miejscem, w którym klienci tego potrzebują. Obecnie widzimy, jak ludzie używają tych produktów w sposób, który jest inspirujący – powiedział.

Jak zapewne wiecie, wyprodukowanie składanego smartfonu jest jedynie częścią sukcesu. Taki Microsoft musiałby jeszcze przekonać swoich klientów, że taki Surface Phone jest zwyczajnie przydatny. Panay w wywiadzie wspomniał również o wadze oprogramowania i aplikacji związanych z nowymi urządzeniami Surface. Na razie nie zobowiązałby się do niczego, ale powiedział, że „w przyszłości pojawi się wiele nowych form.”

Źródło: BGR
Zdjęcia: BGR