Reklama

Sklepy internetowe w 2021 roku. Nie zgadniecie, jak wiele ich powstało

Sklepy internetowe w 2021 roku

Pandemia wpływa na życie nas wszystkich, jak również na biznesy, wśród których zaskakują sklepy internetowe w 2021 roku. Dlaczego?

Zaskakujące sklepy internetowe w 2021 roku

Wszystko rozbija się o to, jak wiele ich powstało, bo obecnie aż jeden na pięć sklepów w Polsce prowadzi dziś sprzedaż w Internecie. Chociaż od lat liczba sklepów tradycyjnych systematycznie spada, a obecnie wynosi 260 tysięcy, to przy obecnej sytuacji na świecie jest szansa, że ich liczba spadnie jeszcze bardziej.

Czytaj też: Cyfrowy Juan, czyli kryptowaluta Chin sprawia wrażenie walki z potęgą dolara USA

Sklepy powstają bowiem teraz w głównej mierze w formie cyfrowej, co potwierdzają badania Bisnode, wskazujące, że w pierwszym kwartale 2021 roku liczba sklepów internetowych w Polsce sięgnęła 46500, co w porównaniu do tego samego okresu sprzed roku oznacza wzrost o nieco ponad 70%.

Czytaj też: Aerocool przedstawia serię zasilaczy Dorado

W ciągu tego kwartału polscy przedsiębiorcy zarejestrowali 3400. sklepów internetowych i wykreślili 1400, więc łącznie przybyło na rynku 2000 tych sklepów. Co ciekawe, eksperci przewidują utrzymanie tego trendu i wskazują, że na koniec bieżącego roku liczba sklepów internetowych może sięgnąć nawet 55000.