WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Skoda Octavia vRS zawitała na drogi w kamuflażu

Wygląda na to, że Skoda zaczęła testować wersję vRS następnej Octavii, która ma pojawić się w 2020 roku po tym, jak standardowy samochód zostanie zaprezentowany w ciągu nadchodzących tygodni.

Czytaj też: Volkswagen Golf Mk8 hatchback w obiektywie

Chociaż mamy do dyspozycji wyłącznie fotki z zakamuflowanego wypadu na publiczne drogi, to i tak widzimy wiele. Po powiększonych wlotach powietrza na przodu, obniżonym podwoziu, masywnym progom bocznym, czy większym tarczom hamulcowym możemy mieć pewność, że to nie standardowy model Octavia. Do wersji vRS pasuje też ten układ wydechowy z podwójnym wylotem.

Nie mamy oficjalnego potwierdzenia, który silnik będzie napędzał Octavię vRS, ale prawie na pewno będzie ściśle związany z nadchodzącym Mk8 Volkswagen Golf GTI. Oznacza to rozwinięcie obecnego 2,0-litrowego turbodoładowanego silnika benzynowego EA888, który w Golfie będzie oferował około 252 KM w standardowej formie i 286 KM w wariancie TCR.

Nie jest również potwierdzone, czy Octavia vRS zachowa manualną skrzynię biegów wraz ze zwykłą siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem.

Czytaj też: Tesla powinna obawiać się elektrycznego Porsche Taycana 2020

Źródło: autocar