Reklama

Skriware pokazuje nową drukarkę 3D

Skriware to polsko-szwedzki startup, który rozwija druk 3D dla domowego użytku a także dla edukacji. Swój najnowszy produkt firma zaprezentowała podczas Gitex Technology Week 2017, który odbył się w Dubaju.

Nowa drukarka umożliwia szybsze oraz prostsze drukowanie 3D. Karol Górnowicz, CEO firmy, mówi:

Wierzymy, że drukarki 3D wkrótce staną się powszechnie dostępnym sprzętem, obecnym w niemal każdym gospodarstwie domowym – tak jak kiedyś stało się to z komputerami, telefonami komórkowymi czy tradycyjnymi drukarkami. Naszym celem jest działanie na rzecz przyspieszenia tego procesu i umożliwienie wszystkim użytkownikom, niezależnie od ich wieku czy wcześniejszych doświadczeń, rozpoczęcia korzystania z technologii 3D.

Skriware 2 działa na zasadzie Plug’n’Play. Ma ona przyjazny interfejs oraz każdy z łatwością powinien ją obsługiwać. Drukarka posiada większą przestrzeń roboczą, podwójny ekstruder, który umożliwia jednoczesny druk w dwóch kolorach oraz ekran dotykowy służący do sterowania nią. Karol Górnowicz dodaje:

Skriware 2 sprawia, że proces drukowania 3D staje się prostszy i bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek. Nowa drukarka, będąca jednym z flagowych produktów naszego ekosystemu, pozwala użytkownikom swobodnie przekraczać granice własnej wyobraźni, a w połączeniu z gamą naszych produktów edukacyjnych – tworzyć spersonalizowane roboty, pomagać w nauce programowania czy odkrywać tajniki sztuki designu.

Sugerowana cena drukarki wynosi 1599$ w przedsprzedaży. Cena normalna będzie wynosiła 1800$.

Źródło: Materiały prasowe