WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

SkyRyse zbliża nas do w pełni autonomicznych helikopterów

Autonomiczne helikoptery są ciągle daleką wizją. Jednakże dzięki SkyRyse znacznie się ona przybliżyła. Firma opracowała technologię wspomagania lotu, która może przydać się w sytuacjach awaryjnych. 

Firma SkyRyse zabezpieczyła właśnie 25 milionów dolarów na rozwój Advanced Pilot Assistance System (APAS). System ten ma na celu zmniejszenie liczby błędów ludzkich i będzie on współpracował ze samolotami Vertical TakeOff and Landing (VTOL). APAS wykorzystuje szeroką gamę technologii wizyjnych oraz czujników, które poprawią informacje o danej sytuacji oraz odciążą pilota. Także ma ona inteligentny algorytm pozwalający na automatyzację, dostosowanie i ulepszenie systemów sterowania samolotem. Tym samym świetnie nada się on do stworzenia pierwszych w pełni autonomicznych helikopterów.

autonomiczny helikopter, SkyRyse, helikopter, autonomicznyObecnie firma koncentruje się na usługach Air Emergency Response i od stycznia APAS będzie używany w Tracy oraz Kalifornii. Ciekawe, czy rzeczywiście czas reakcji służb na zagrożenie zostanie zmniejszony i tym samym poprawi się bezpieczeństwo wielu osób.

SpaceX dostarczy satelitę Telstar 18 Vantage na orbitę

Źródło: https://newatlas.com/