Reklama

Smart słuchawki będą najpopularniejszymi akcesoriami w najbliższych latach

smart słuchawki

Urządzenia smart są coraz częściej obecne w naszym życia. Oczywiście do najpopularniejszych zdecydowanie należą smartfony i to w najbliższych latach nie ulegnie zmianie. Ale jakie inteligentne akcesoria będą najpopularniejsze? Analizy pokazują, że będą to słuchawki.

Smartfony są niezagrożone

Z raportu przygotowanego przez Canalys wynika, że w 2023 na rynek trafią 3 mld urządzeń smart. Największą grupę będą oczywiście stanowić smartfony. Będzie ich 1,5 mld. I to raczej nie powinno nikogo dziwić. Czy ktoś z nas wyobraża sobie dzisiaj życie lub pracę bez smartfonu?

Słuchawki akcesorium numer jeden

Drugim najpopularniejszym inteligentnym urządzeniem będą słuchawki. I to ze zdecydowaną przewagą nad resztą sprzętu. Według przewidywań na rynek trafi 726 mln słuchawek. Drugie miejsce dla komputerów – 249 mln, trzecie dla zegarków (i opasek) – 215 mln, czwarte dla inteligentnych głośników – 194 mln, a piąte dla tabletów – 115 mln.

Żeby pokazać to w bardziej widoczny sposób, na 100 wyprodukowanych smartfonów przypadnie 48 słuchawek, 16 komputerów, 14 zegarków i opasek, 13 inteligentnych głośników i 8 tabletów. To pokazuje jak dużą popularność zyskają słuchawki. Ale, czy na pewno zyskają?

Narzekaliśmy, ale polubiliśmy bezprzewodowe słuchawki

Już dzisiaj bezprzewodowe słuchawki z obsługą asystentów głosowych są bardzo popularne. Choć jeszcze dwa lata temu mocno narzekano na to, że producenci smartfonów rezygnują z gniazd Jack 3,5mm, to dzisiaj już raczej mało kto o tym pamięta. Sam byłem wielkim zwolennikiem słuchawek przewodowych. Dzisiaj na co dzień korzystam z trzech par słuchawek, wszystkie są bezprzewodowe. Przewodowe mam zakopane głęboko w szafie i wyciągam je nie częściej niż raz w miesiącu.