Reklama
aplikuj.pl

Wkrótce także Black Shark zaoferuje smartfon ze Snapdragonem 8+ Gen 1

Seria Black Shark 5 wkracza na rynek. To kolejne gamingowe bestie
Black Shark 5

Qualcomm ogłosił swój nowy chipset, co oznacza, że teraz producenci smartfonów ogłaszają swoje plany z nim związane. Jednym z nich jest Black Shark, który już niedługo dostarczy na rynek iście flagowy model do gier.

Motorola i kilku innych producentów już zdążyło zadeklarować się, że w swoich smartfonach wykorzysta najnowszy układ Snapdragon 8+ Gen 1. Xiaomi oczywiście też ma w planach kilka modeli (plotki wspominają o przynajmniej pięciu). Dziś z kolei dowiedzieliśmy się, że także w ramach submarki Black Shark powstanie flagowiec napędzany tym chipsetem. Doniósł nam o tym znany leakster Digital Chat Station, ujawniając przy okazji kilka szczegółów jego specyfikacji.

Nadchodzący gamingowy smartfon Black Shark ma zostać wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 2K, znany z Black Shark 3 Pro. By zapewnić odpowiednią ilość energii do grania, bateria będzie miała pojemność 4790 mAh i będzie obsługiwać szybkie ładowanie z mocą 100 W. Na razie wiadomo jedynie tyle. Jeśli zaś chodzi o jego premierę, tutaj mówi się o drugiej połowie roku, ale bez żadnych konkretów.