Reklama
aplikuj.pl

Smartfony Redmi Note coraz popularniejsze. Xiaomi chwali się wynikami sprzedaży

Redmi Note 11T Pro+

Choć rynek smartfonów od wielu miesięcy ma się naprawdę kiepsko, to producenci zawsze znajdują jakiś powód do świętowania. Świetnym tego przykładem jest Xiaomi, które właśnie pochwaliło się, ile smartfonów Redmi Note sprzedano na całym świecie.

Wczoraj Xiaomi chwaliło się, że od 2014 roku sprzedało w Indiach aż 72 mln sztuk modeli Redmi Note, a dziś udostępniło kolejne dane, tym razem dotyczące globalnego rynku. Firmie udało się bowiem odnotować 300 milionów sprzedanych egzemplarzy tych urządzeń na całym świecie. To wielki kamień milowy, który pokazuje, jak w ciągu ostatnich ośmiu lat seria Redmi Note zyskała popularność.

Jest to bowiem jedna z najlepiej sprzedających się serii na świecie, która w tych trudnych czasach pomogła Xiaomi wspiąć się na trzecie miejsce pod względem globalnej sprzedaży. Warto też dodać, że pomimo trudnej sytuacji na rynku, Xiaomi zanotowało wzrost rok do roku aż o 60 mln sprzedanych smartfonów.

Firma ma więc co świętować i może z optymizmem patrzeć w przyszłość. My ze swojej strony mamy tylko nadzieję, że może w kolejnych latach Xiaomi postanowi nieco uporządkować serię Redmi Note, wprowadzając mniej mylące nazwy i nie produkując masowo takich samych modeli tylko po to, by bardziej rozbudowywać nowe generacje.