Reklama
aplikuj.pl

Druk 3D nigdy wcześniej nie był tak skuteczny. Wszystko dzięki SmartScan 

Druk 3D, SmartScan

Technologia druku 3D ciągle jest stosunkowo nowa i to do tego stopnia, że można ulepszać ją na wiele sposobów. Najnowsza publikacja w dzienniku Additive Manufacturing zespołu z University of Michigan to potwierdza, wchodząc w szczegóły SmartScan, czyli specjalnego oprogramowania, dzięki któremu druk 3D nigdy wcześniej nie był tak skuteczny.

Technologia SmartScan znacząco poprawia proces drukowania 3D

SmartScan sprawia, że proces drukowania 3D z jednej strony generuje o całe 41% mniej ciepła, a z drugiej redukuje szanse wystąpienia deformacji o 47%. Najpewniej też przyspiesza proces produkcyjny na dwa sposoby – poprzez zmniejszenie potrzeby zwalniania pracy drukarek w celu przyspieszenia chłodzenia oraz poprzez znaczne zmniejszenie liczby wad spowodowanych wysoką temperaturą.

Oprogramowanie SmartScan z jednej strony dba o zniwelowanie akumulacji ciepła w danym obszarze poprzez optymalne kierowanie laserem w celu bardziej równomiernego rozprowadzania ciepła. W wyniki tego wydruki wykonane za pomocą SmartScan były konsekwentnie mniej wypaczone i wykazywały bardziej równomierne rozprowadzanie ciepła podczas procesu znakowania niż inne metody.

Czytaj też: System CCTV na Kremlu w rękach Anonymous?

Na podstawie wyników eksperymentu zespół jest przekonany, że dzięki dalszym badaniom będzie w stanie przystosować SmartScan do tworzenia pełnych części 3D. Naukowcy planują też dalsze udoskonalanie oprogramowania poprzez uwzględnienie w modelowaniu termicznym procesu stapiania proszku metalowego lub plastikowego. Mają też zamiar umożliwić aktualizację sekwencji skanowania podczas drukowania na podstawie pomiarów temperatury obserwowanych w czasie rzeczywistym za pomocą kamery na podczerwień.