Reklama
aplikuj.pl

Huawei szykuje smartwatch ze słuchawkami. Czym dokładnie ma być Huawei Watch Buds?

Huawei Watch
Huawei Watch GT 3

Huawei złożył w Europie wniosek o zatwierdzenie znaku towarowego Huawei Watch Buds, co może jasno wskazywać, że firma pracuje nad smartwatchem ze słuchawkami.

Jak donosi serwis LetsGoDigital, 28 marca 2022 r. firma Huawei Technologies złożyła wniosek o znak towarowy Huawei Watch Buds. Wniosek został złożony do EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) i zakwalifikowany do klasy 9/14. W opisie urządzenia znalazły się takie sformułowania, jak smartwatch zawierający słuchawki czy połączenie smartwatcha i słuchawek. Wygląda więc na to, że firma szykuje dla nas właśnie takie urządzenie 2w1.

Źródło: LetsGoDigital

Jeśli tak się stanie, będzie to pierwsze urządzenie tego typu w asortymencie producenta, choć nie pierwsze na świecie, bo smartwatche ze słuchawkami znajdziemy już w ofercie marki DrPhone. Spodziewać się można, że i w tym przypadku będzie wyglądało to podobnie – słuchawki zostaną umieszczone z boku obudowy zegarka i zabezpieczone specjalnym mechanizmem uniemożliwiającym ich przypadkowe wypadnięcie.

Na razie o Huawei Watch Buds nie wiemy nic więcej, możliwe więc, że produkt finalnie w ogóle nie wejdzie na rynek. Pozostaje nam więc czekać i obserwować dalsze informacje na ten temat.