Reklama
aplikuj.pl

Smartwatche w służbie medycyny? Amerykanie testują niesamowity system

smartwatch, medycyna

Amerykańskie wojsko testuje inteligentny system zegarków i pierścieni, który jest w stanie wykryć chorobę na dwa dni przed wystąpieniem jej objawów.

Rapid Analysis of Threat Exposure, zwany w skrócie RATE, wykorzystuje urządzenia Garmin i Oura, które zostały zaprogramowane w oparciu o SI oraz przeszkolone w zakresie niemal 250 000 przypadków COVID-19 i innych chorób.

System powiadamia użytkownika o nadchodzącej chorobie w skali od 1 do 100. Chodzi o prawdopodobieństwo jej wystąpienia w ciągu następnych 48 godzin. Zegarek i pierścień zbierają 165 biomakerów, które są przenoszone do chmury. Tam są z kolei przetwarzane tak, by w ciągu godziny dostarczyć miarodajny wynik.

Wczesne wykrywanie zakażeń, np. za sprawą SARS-CoV-2, może być kluczowe w walce z pandemią. Im wcześniej nosiciel wirusa zostanie odizolowany, tym większa szansa, iż łańcuch transmisji zostanie przerwany. System jest obecnie testowany na około 700 osobach wchodzących w skład Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i Biurze Sekretarza Obrony.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News