Pisanie SMSów z komputera nie jest już niczym innowacyjnym, bo aplikacje to umożliwiające są już dostępne od kilku lat. Jednak konkurencja zawsze robi rynkowi dobrze, więc godnie powinniśmy powitać SMS Connect.

Wiele o nim nie wiemy, choć coś tam udało się nam doszukać. Pierwsza wzmianka na temat tej aplikacji pojawiła się na włoskiej wersji bloga Windowsa, która wskazywała, że nadchodzący dodatek do Skype umożliwi wysyłanie SMSów z poziomu PCta. Mowa oczywiście o wspomnianym SMS Connect, które następnie trafiło w niemożliwej do aktywacji wersji do Skype Insiders na Androida. Nie wiadomo, kiedy odbędzie się jej oficjalny debiut, choć wersja Windowsa 10 już się pojawiła. Na ten moment wygląda na to, że integracja SMS Connect będzie dostępna wyłącznie na Androidzie oraz Windowsie 10. O wersji na iOS nie ma żadnych wieści.

Czytaj też: Czekaliście na Your Phone? Poczekacie jeszcze dłużej

Na pierwszy rzut oka obecność SMS Connect i Your Phone może wydawać się zbytecznym powielaniem tego samego, ale nie możemy zapominać, że SMS Connect będzie bezpośrednio powiązane z komunikatorem Skype. To spora przewaga, ponieważ umożliwia fanom tego rozwiązania korzystanie z jednej aplikacji, a nie kilku. Na dodatek zapowiada się, że Your Phone będzie wymagać właśnie Windowsa 10, a SMS Connect nie zrobi sobie pewnie różnicy z rozsądnej wersji systemu operacyjnego.

Microsoft szykuje kolejną wersję Windowsa 10

Źródło: Digitaltrends
Zdjęcia: Microsoft

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej