WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Snapdragon 855+ najmocniejszym układem dla smartfonów z Androidem

Wygląda na to, że producentom gamingowych smartfonów udziela się ruch PC Master Race, jeśli idzie o dodawanie do swoich modeli możliwie najwydajniejszych układów. Takim będzie właśnie Snapdragon 855+, którego ostatni test scementował to, że będzie najmocniejszym układem dla smartfonów z Androidem.

Czytaj też: Xiaomi wkrótce ujawni Black Shark 2 Pro

Na ten moment przecieki wskazywały, że Asus ROG Phone II (tutaj jest pewniak) będzie tym pierwszym smartfonem z układem Snapdragon 855+, a drugim Xiaomi Black Shark 2. Jeśli jednak Black Shark 2 się go nie doczeka, to spokojna głowa – nowy Redmi o to zadba.

Z najnowszego testu z Snapdragon 855+ w roli głównej zdecydowanie wynika, że 11304 punktów w wydajności wielordzeniowej z łatwością zapewni mu chwilowe miano najwydajniejszego układu dla smartfonów z Androidem. Jednak wysiłek Qualcomma w tworzeniu Snapdragon 855+ nie był zwyczajną pogonią za cyferkami. Producent twierdzi, że podbicie jego zegarów miało za zadanie usprawnić działanie 5G oraz operacji związanych ze sztuczną Inteligencją. Wsparcia DDR5 jednak zabrakło.

Czytaj też: Google Pixel 4 i Pixel 4 XL mogą otrzymać rekordowy zapas RAMu

Źródło: PhoneArena