Reklama
aplikuj.pl

Snapdragon 888 dużo zmieni. Smartfony z 5G mogą być mniejsze

Snapdragon 888

Wygląda na to, że Qualcomm nie mógł odmówić sobie przyjemności oznaczenia nowego flagowego układu okrągła cyfrą. W 2021 roku we flagowych smartfonach będzie królować Snapdragon 888. Jednym z pierwszych urządzeń, które z niego skorzystają, będzie nowa odsłona Oppo Find X.

Snapdragon 888, zapamiętajcie to oznaczenie

Co roku prezentacja nowego flagowego układu Qualcommu to ważne wydarzenie dla rynku smartfonów. To definicja tego, co zaoferują flagowe smartfony przez większość nadchodzącego roku. Przynajmniej do wypuszczenia na rynek Snapdragona 888+.

Największą nowością w nowym układzie jest oczywiście modem sieci 5G – Snapdragon X60. Po raz pierwszy został on zintegrowany z procesorem. Dzięki temu na płycie głównej producenci nie będą musieli szukać dodatkowego miejsca na modem. To powinno pomóc w minimalizacji urządzeń. Być może w końcu zamiast postępującego powiększania ekranów i obudów doczekamy się kilku bardziej kompaktowych urządzeń.

Czytaj też: Włochy ukarały Apple za wprowadzanie klientów w błąd

Nowy układ został wykonany w 5nm procesie technologicznym, co oznacza poprawę jego osiągów. Zarówno pod kątem wydajności, jak i oszczędności energii. Możemy liczyć też na dalszą poprawę jakości zdjęć. Wydajność układu ISP, odpowiedzialnego za przetwarzanie obrazu, wzrosła o 35%. To pozwoli na wykonywanie aż 120 zdjęć na sekundę w rozdzielczości 12 Mpix. To wyniki, które mogą zawstydzić większość tradycyjnych aparatów fotograficznych.

Czytaj też: Samsung Note 21 jednak powstaje, ale będzie go mało

Oppo zapowiada Find X ze Snapdragonem 888

smartfon Oppo Find X2 League of Legends
Oppo Find X2 w wariancie League of Legends

Pierwszym producentem, który zapowiedział smartfon ze Snapdragonem 888 jest Opoo. Nowe modele z serii Find X 5G trafią na rynek w 2021 roku. Producent zapowiada, że smartfony zaoferują nowe możliwości z zakresu łączności 5G, obrazowania, działania sztucznej inteligencji oraz gamingu.

Czytaj też: Razem możemy więcej. Pomóżmy koledze w leczeniu

Alen Wu, wiceprezes Oppo i prezes ds. sprzedaży globalnej:

Współpraca OPPO i Qualcomm Technologies rozwija się konsekwentnie już od wielu lat. Łączy nas wspólna wizja, jaką jest dążenie do tworzenia najwyższej jakości doświadczeń mobilnych” – powiedział Alen Wu, Vice President and President of Global Sales w OPPO. „Przez kilka ostatnich lat najważniejszym wyzwaniem było samo wdrożenie sieci 5G, dziś chcemy w pełni wykorzystać jej olbrzymi potencjał. Najnowsza platforma Qualcomm Technologies – Snapdragon 888, gwarantuje szereg przełomowych udoskonaleń w obszarze łączności 5G, obrazowania i rozwiązań opartych na AI. Cieszymy się, że w 2021 r. jako jedni z pierwszych wprowadzimy na rynek flagowe smartfony wyposażone w Snapdragon 888. Sam jestem przekonany, że kolejna odsłona serii Find X zapewni użytkownikom na całym świecie świetne wrażenia podczas korzystania z tych modeli.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że po takich zapowiedziach, tym razem wszystkie modele Oppo Find X trafią do Europy. Tegoroczny Oppo Find X2 Pro to zdecydowanie jeden z najciekawszych smartfonów, którego zakup jest możliwy tylko w Chinach.