WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowy Sonic trafi na smartfony i zaoferuje znacznie bardziej rozbudowaną rozgrywkę

SEGA szykuje się do premiery nowej gry z serii Sonic. Tym razem to nie będzie tylko prosty endless runner. Gra zaoferuje bardzo zróżnicowaną rozgrywkę. Jej głównym motywem będą Igrzyska Olimpijskie, które w tym roku odbędą się w Tokio.

Ciężko o lepszą promocję Igrzysk Olimpijskich w Tokio niż ta, którą może zorganizować jedna z najbardziej kultowych japońskich postaci. Sonic at the Olympic Games – Tokyo 2020 nie będzie tylko prostą grą, która stara się na siłę promować wydarzenie.

Obecność Sonica na Igrzyskach Olimpijskich ma swoje uzasadnienie fabularne. Zły Dr. Eggman chce przejąć Tokio i Sonic rzuca mu wyzwanie w postaci dyscyplin olimpijskich. Naprzeciwko siebie staną znane postaci z całego uniwersum Sonica.

Lista dyscyplin jest całkiem spora, będą to – bieg na 100 metrów, na 400 metrów przez płotki, rzut oszczepem, łucznictwo, karate, nurkowanie, strzelanie, wspinaczka sportowa, szermierka, skoki do wody, rzut młotem, tenis stołowy, skok w dal, jazda na BMX-ie oraz badminton. Jak możemy zobaczyć na zwiastunie, każda z dyscyplin zaoferuje zupełnie inny model rozgrywki, a do tego pojawią się również etapy specjalne w postaci minigier. Dostępna będzie również opcja grania online z innymi graczami.

Trzeba przyznać, że Sonic at the Olympic Games – Tokyo 2020 zapowiada się naprawdę dobrze. Z jednej strony to dobra promocja samych Igrzysk Olimpijskich, ale również miasta Tokio. Z drugiej Sonic doczekał się w końcu bardziej ambitnej gry mobilnej niż prosty endless runner.

Gra zadebiutuje na urządzeniach z Androidem i iOS 7 maja, ale już teraz można się do niej wstępnie zarejestrować w sklepie Google Play. Nowy Sonic będzie grą darmową, w modelu free-to-play.