Reklama
aplikuj.pl

LEGO rozpocznie rok z Sonicem. Oto zestaw Sonic the Hedgehog Green Hill Zone

LEGO rozpocznie rok z Sonicem, zestaw Sonic the Hedgehog Green Hill Zone, Sonic LEGO

24-latka z Wielkiej Brytanii, Viv Grannell, zgłosiła na platformę Lego Ideas swój pomysł na zestaw LEGO powiązany z Sonicem. Po zebraniu 10000 głosów od społeczności firma zainteresowała się nim i tak też w ciągu 10 miesięcy prac powstał zestaw Sonic the Hedgehog Green Hill Zone.

Zestaw LEGO Sonic the Hedgehog Green Hill Zone

Zestaw LEGO Ideas Sonic the Hedgehog Green Hill Zone po złożeniu obejmuje szczegółowe oddanie jednego z najbardziej kultowych poziomów dla tej platformówki z 1991 roku, mierząc 36 x 17 x 6 cm. Wtedy to Sonic the Hedgehog pojawił się na ekranach graczy i witał ich pierwszym, kultowym już poziomem Strefy Zielonego Wzgórza wzorowanej na kalifornijskich wzgórzach.

Właściwie każdy, kto w ciągu ostatnich 30 lat bawił się grami wideo na jakimkolwiek poziomie, zna i kocha Sonica – i prawdopodobnie pędził z nim przez niezapomnianą Strefę Zielonego Wzgórza. Zaprojektowaliśmy ten zestaw tak, aby był tak kolorowy i zabawny, jak wersja Green Hill Zone w grze, a następnie wypełniliśmy go mnóstwem easter eggów, a nawet nagród, aby pomóc fanom cieszyć się niektórymi z ich najbardziej ukochanych ikon gier w zupełnie nowy sposób

– powiedział projektant LEGO Sam Johnson.

Czytaj też: Znamy szczegóły mobilnego GeForce RTX 3080 Ti. Jeszcze większe TGP gwarantowane

W 1125-elementowym zestawie upchnięto całą masę szczegółów oraz easter eggów, dbając o pięć figurek. Unowocześnioną wersję Sonica, Crabmeata, Moto Buga, Dr. Eggmana i Phantom Rubin. W zestawie znajduje się również 10 pudełek złotych Pierścieni oraz mechanizm charakterystyczny dla serii Technic, dzięki któremu postaci wzbiją się w powietrze. Zestaw będzie dostępny od 1 stycznia w cenie 69,99 euro, czyli 325 zł.