Reklama
aplikuj.pl

Sony Bravia Core – streaming, ale z kinową jakością obrazu

Platformy streamingowe na ogół oferują dobrą jakość obrazu i dźwięku. Sony Bravia Core to pójście o krok dalej i wręcz kinowa jakość dostępna prosto z domowej kanapy.

Sony Bravia Core to streaming z niespotykaną jakością

Wyznacznikiem jakości streamingu wideo jest bitrate. Czyli ilość danych na sekundę, które są przesyłane do naszego telewizora. Oczywiście im większa jest to liczba, tym lepsza jest jakość treści.

W przypadku Netflixa bitrate sięga 15-16 Mb/s. HBO Max to ok 10 Mb/s. Disney+ dla treści 4K to też ok 16 Mb/s, a najlepiej wypada Apple TV+ przekraczający 26 Mb/s. Sony Bravia core to z kolei 80 Mb/s. Co łatwo pozwala nam wyobrazić sobie, jak duży jest przeskok w jakości transmisji.

Oczywiście to wymaga odpowiednio wydajnego łącza internetowego i bez ponad 100 Mb/s nie mamy co podchodzić. Że o Internecie mobilnym nie wspomnę. Taki są wymogi dobrej jakości. W przypadku słabszego łącza serwisu automatycznie obniży jakość obrazu.

Czytaj też: NVIDIA wprowadzi na rynek dwa warianty GeForce RTX 4080

Bravia Core dla telewizorów Bravia XR

Platformę Bravia Core znajdziemy zainstalowaną na wszystkich nowych telewizorach Sony z serii Bravia XR. Na starcie w promocji otrzymujemy dziesięć kuponów, czyli coś na kształt biletów pozwalających obejrzeć 10 filmów za darmo.

W przypadku wybranych modeli otrzymujemy darmowy, 24-miesięcznie dostęp do serwisu (Sony Z9K, A95K, A90K, A84K, A83K, X94K, X93K, X92K, Z9J i A90J), a w przypadku pozostałych modeli serii jest to 12 miesięcy. Więcej informacji znajduje się na dedykowanej stronie internetowej Bravia Core.