Reklama

Sony ogłasza najszybsze na świecie karty SD

Firma Sony zaprezentowała dzisiaj informacje na temat najszybszych do tej pory kart SD. Dzięki unikalnemu oprogramowaniu, będą one utrzymywać prędkość zapisu na poziomie nawet 299mb/s. Z kolei odczytywanie ma osiągać nawet wynik 300mb/s. Produkty są przy tym wytrzymałe, wodoodporne i mają właściwości antystatyczne.

Zaprezentowany model należy do serii SF-G. Do sklepów trafią trzy warianty pojemnościowe: 32, 64 i 128GB. Według zapewnień jednego z przedstawicieli Sony, karty są wyjątkowo wydajne i niezawodne, jednocześnie oferując niespotykane dotąd prędkości odczytu oraz zapisu. Seria SF-G znajdzie się w sprzedaży wiosną bieżącego roku, najprawdopodobniej w marcu. Sony ogłosiło również, że w planach znajduje się wydanie czytnika MRW-S1. Będzie on kompatybilny z kartami SF-G i umożliwi błyaskawiczny transfer danych do komputera poprzez port USB 3.1.

W zalewie informacji na temat rekordowych kart brakuje jednego – kosztów. Nie znamy obecnie nawet orientacyjnej ceny żadnego z modeli, co dziwi tym bardziej, że seria SF-G znajdzie się na sklepowych półkach już za kilka tygodni.

[Źródło i grafika: mspoweruser.com]