Firma Sony zaprezentowała dzisiaj informacje na temat najszybszych do tej pory kart SD. Dzięki unikalnemu oprogramowaniu, będą one utrzymywać prędkość zapisu na poziomie nawet 299mb/s. Z kolei odczytywanie ma osiągać nawet wynik 300mb/s. Produkty są przy tym wytrzymałe, wodoodporne i mają właściwości antystatyczne.

Zaprezentowany model należy do serii SF-G. Do sklepów trafią trzy warianty pojemnościowe: 32, 64 i 128GB. Według zapewnień jednego z przedstawicieli Sony, karty są wyjątkowo wydajne i niezawodne, jednocześnie oferując niespotykane dotąd prędkości odczytu oraz zapisu. Seria SF-G znajdzie się w sprzedaży wiosną bieżącego roku, najprawdopodobniej w marcu. Sony ogłosiło również, że w planach znajduje się wydanie czytnika MRW-S1. Będzie on kompatybilny z kartami SF-G i umożliwi błyaskawiczny transfer danych do komputera poprzez port USB 3.1.

W zalewie informacji na temat rekordowych kart brakuje jednego – kosztów. Nie znamy obecnie nawet orientacyjnej ceny żadnego z modeli, co dziwi tym bardziej, że seria SF-G znajdzie się na sklepowych półkach już za kilka tygodni.

[Źródło i grafika: mspoweruser.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej