Kilka dni temu Sony ogłosiło, że od 1 kwietnia zreorganizuje dział aparatów, domowej rozrywki, muzyki i mobile. Okazało się, że zostaną one połączone w jedną jednostkę biznesową E-S&E.

Taka decyzja ma na celu pomoc działowi smartfonów. Aktualnie Sony opiera się na serii Xperia, ale globalnie ma zaledwie 1% rynku. Także firma poinformowała, że tarci dużo pieniędzy podczas sprzedaży telefonów. W ciągu ostatnich czterech kwartałów Sony straciło łącznie około 0,91 miliarda dolarów.

Czytaj też: Lenovo Z6 Pro ze 100 MP aparatem

Wszyscy dziwili się temu, bowiem Sony ma świetny dział aparatów, w tym do smartfonów. Jednakże obie części firmy nie potrafiły się dogadać. Teraz po ich połączeniu możliwe jest, że ulegnie to zmianie. To, jak sytuacja byłą dramatyczna, pokazuje test Xperia XZ3 w DxOMark – smartfon wypadł gorzej od Xperii XZ Premium.

W trzecim w kwartale 2017 roku Sony sprzedało 3,4 milionów smartfonów na całym świecie. Rok później były to zaledwie 2 miliony sztuk. Jeśli taki spadek będzie dalej widoczny to akcjonariusze będą chcieli wycofania się firmy z rynku. Sony twierdzi jednak, że do 2021 roku jest w stanie wyprowadzić sprzedaż Xperii na plus. Zobaczymy, czy rzeczywiście tak się stanie. Jedno jest pewne – połączenie działów daje znacznie większe możliwości przy projektowaniu nowych telefonów.

Czytaj też: Huawei P30 bez wersji 5G

Źródło: Gizchina

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej