Reklama
aplikuj.pl

Sony Interactive Entertainment przejmie Firewalk Studios

sony

Sony przejmuje kolejne studio deweloperskie. Tym razem będzie to Firewalk Studios. W jaki sposób ta ekipa wesprze lidera rynku konsolowego?

Sony przejmuje Firewalk Studios

Firewalk Studios składa się z wiodących w branży twórców, którzy opracowują oryginalną grę wieloosobową AAA na PlayStation 5 oraz PC. Firewalk będzie współpracować ze światowej klasy zespołami deweloperskimi, w tym Bungie i Haven Interactive Studios, aby na nowo zdefiniować doświadczenia graczy PlayStation.

Firewalk Studios powstało w 2018 roku jako część ProbablyMonsters, niezależnej firmy produkującej gry AAA założonej przez Harolda Ryana (byłego prezesa i przewodniczącego Bungie). Zespół Fiweralk to najlepsi w swojej klasie deweloperzy, kierowani przez weteranów branży, Tony’ego Hsu (szef studia, wcześniej GM i SVP Destiny w Activision) oraz Ryana Ellisa (dyrektor gry, wcześniej dyrektor kreatywny w Bungie) mających wieloletnie doświadczenie w tworzeniu jednych z najbardziej udanych i wpływowych tytułów multiplayer. ProbablyMonsters i Firewalk ogłosiły wyłączne partnerstwo wydawnicze z SIE w kwietniu 2021 roku, a teraz Firewalk będzie 20. studiem, które dołączy do PlayStation Studios.

Czytaj też: THQ Nordic Showcase powraca w te wakacje

„Firewalk Studios jest kierowane przez światowej klasy zespół, cechujący się dużym doświadczeniem i głęboką pasją w tworzeniu wyjątkowych gier wieloosobowych.” – powiedział Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment. „Jestem przekonany, że nadchodzący projekt studia będzie solidnym dodatkiem do portfolio PlayStation Studios i będzie miał kluczowe znaczenie dla rozwoju zasięgu PlayStation.”

„Jesteśmy zachwyceni możliwością rozszerzenia naszej współpracy z Firewalk Studios i oficjalnie witamy cały zespół w PlayStation Studios.” – powiedział Hermen Hulst, szef PlayStation Studios. „Mamy zaszczyt współpracować z ProbablyMonsters i Firewalk od kilku lat, a nasze zespoły dzielą te same ambicje. Innowacyjne podejście Firewalk do opowiadania historii i jego zaangażowanie w wysokiej jakości rozgrywkę wciąż przekracza nasze oczekiwania. Myślę, że fani będą bardzo zadowoleni, gdy zobaczą, co Firewalk ma dla nich w zanadrzu.”

Czytaj też: Ogromna aktualizacja zmienia Dying Light 2!

„Firewalk Studios to niesamowity zespół, zbudowany specjalnie po to, aby dostarczyć graczom na całym świecie niezapomniane wrażenia z rozgrywki wieloosobowej.” – powiedział Tony Hsu, szef studia Firewalk Studios. „SIE od początku wspierało wizję naszego zespołu, dzięki wykorzystaniu niesamowitej mocy twórczej ekosystemu PlayStation Studio. Ten ekscytujący kolejny krok pomoże nam przekształcić naszą wizję w rzeczywistość.”

„Jako ProbablyMonsters jesteśmy niesamowicie dumni z zespołu i gry, które budowaliśmy przez ostatnie kilka lat. Firewalk Studios dołączające do PlayStation Studios to najlepszy możliwy ruch zarówno dla zespołu, gry, oraz graczy.” – powiedział Harold Ryan, dyrektor generalny i prezes ProbablyMonsters.

Stale rosnące studio Firewalk, zatrudniające prawie 150 pracowników, będzie nadal prowadzone przez zespół zarządzający studiem we współpracy z zespołem PlayStation Studios External Development. Warunki transakcji, w tym koszty przejęcia, nie zostały ujawnione ze względu na zobowiązania umowne.