Reklama
aplikuj.pl

Sony streszcza fabułę God of War przed premierą Ragnaroku

god of war

Sony opublikowało wideo mające na celu przypomnienie nam, co działo się w poprzedniej części God of War. Kontynuacja zadebiutuje 9 listopada 2022 i ponownie będzie starała się walczyć o tytuł gry roku.

Pamiętacie jeszcze fabułę God of War?

Co działo się w God of War? Nie mówię tutaj nawet o odsłonie z 2005 roku przeznaczonej na PlayStation 2, a o hicie z 2018 roku, który zdobył masę nagród gry roku! Sam w gruncie rzeczy pamiętałem tylko kilka wątków, a niektóre, jak się okazuje, zapamiętałem błędnie.

Czytaj też: id Software usuwa ze Steam kilka pozycji

Sony musi być świadome tego, że wielka przygoda Kratosa mogła już zatrzeć się w pamięci graczy, a jej dobre zrozumienie może być kluczowe w przypadku wielu wątków nadchodzącego God of War Ragnarok. W związku z tym, aby odświeżyć pamięć graczy, przygotowano wideo, które pomoże nam przypomnieć sobie, co działo się w poprzedniej grze! Ja dalej się dziwię, iż nie zobaczę w Ragnaroku odkrycia swojego boskiego pochodzenia przez Atreusa, bo wydarzyło się to już w 2018 roku… Kompletnie o tym zapomniałem!

Deweloperzy God of War Ragnarok nie dzielą się z nami wieloma informacjami na temat fabuły produkcji i pozostawiając nam tylko kilka ciekawostek. Wiemy np. o tym, iż tytuł ukaże nam „nieznaną przyszłość”.

Atreus poszukuje wiedzy, dzięki której będzie mógł zrozumieć przepowiednię dotyczącą „Lokiego” oraz rolę, jaką ma odegrać podczas ragnaröku. Kratos musi podjąć ważną decyzję. Pozwoli, by zwyciężył w nim strach przed powtórzeniem dawnych błędów, czy uwolni się od przeszłości i stanie się ojcem, którego potrzebuje Atreus?

Czytaj też: Reboot Alone in the Dark porównany z oryginałem z lat 90.

Poznajemy także nasze „Narzędzia wojny” oraz jedno zdanie na temat „Przemierzaniu bezkresnych światów”.

Topór Lewiatan, Ostrza Chaosu oraz tarcza Strażnik powracają w towarzystwie szerokiej gamy nowych zdolności dla Kratosa i Atreusa. Broniąc swej rodziny przed bóstwami oraz potworami zamieszkującymi dziewięć światów, Kratos będzie musiał zrobić użytek ze śmiercionośnych spartańskich umiejętności.

Pomóż Kratosowi i Atreusowi znaleźć odpowiedzi, zwiedzając niebezpieczne, a zarazem piękne krainy pełne wrogich potworów i skandynawskich bóstw.