Reklama
aplikuj.pl

Sony wprowadza nowe kamery 4K 60p

SRG-XP1, SRG-XB25, sony SRG-XP1, sony SRG-XB25

Sony właśnie wprowadziło do oferty nowe kamery zdalnie sterowane. Są to modele SRG-XP1 (POV) i SRG-XB25 (kompaktowy).

Nowe kamery mają obiektyw szerokokątny lub obiektyw o dużym zakresie zoomu optycznego. Świetnie sprawdzą się więc one w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie wejdzie pełnowymiarowa kamera. Sony mówi o zastosowaniu w monitoringu, produkcji treści, edukacji czy transmisjach na żywo.

Czytaj też: Alphacool prezentuje wentylatory Eiszyklon Aurora LUX PRO 2 Digital RGB

Kamery mogą być zasilane przez przewód LAN i są w pełni przystosowane do pracy w sieciach IP. Obsługują one standard NDI|HX oraz protokoły RTSP czy RTMP.

Model SRG-XP1 wyróżnia się przekraczającym 100° polem widzenia. Ma także zwartą i lekką konstrukcję. Drugi model sprawdzi się za to przy dużych obiektach. Dzięki 25-krotnemu zoomowi można łatwiej utrwalać imprezy, seminaria czy nawet nabożeństwa.

Bruce Tanaka, dyrektor generalny działu przetwarzania obrazu i analityki w Sony Imaging Products & Solutions Inc, mówi:

Jesteśmy świadkami radykalnych zmian w sposobach pracy i nauki. Konieczność przystosowania się do nich zwiększyła presję na efektywną zdalną komunikację i produkcję treści dostępnych dla wielu użytkowników z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. Tendencja ta rodzi również zapotrzebowanie na szybkie i wydajne tworzenie i rozpowszechnianie materiałów wideo. Celem Sony jest dostarczanie technologii sieciowych i gamy unikatowych produktów, które pomogą klientom w przezwyciężaniu tych wyzwań.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News