WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Sony Xperia XZ3 nie będzie posiadała notcha

Sony Xperia XZ3 nie będzie posiadała notcha

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się sporo informacji na temat aparatu oraz całej konstrukcji smartfona XZ3. Telefon ma zostać oficjalnie zaprezentowany podczas targów IFA, ale najnowszy przeciek udostępnił parę informacji na jego temat.

Źródło potwierdza, że do sprzedaży trafią trzy modele: H8416, H9436, H9493. Będą one posiadały ekran 5,98 cala o rozdzielczości 2160 x 1080 oraz proporcjach 18:9. Oznacza to, że coraz popularniejsze wycięcie nie będzie obecne w XZ3. Sony ciągle opiera się temu rozwiązaniu co pokazuje, że firma słucha potencjalnych klientów. Oprócz tego, specyfikacja wszystkich modeli ma być taka sama. Mają one posiadać Snapdragona 845, 6 GB lub 8 GB pamięci RAM oraz 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej.

Co sądzicie o notchu? Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie ekranu i upchnięcie koło niego aparatów czy głośnika, ale z drugiej strony jest ono irytujące – przynajmniej dla mnie. Także część aplikacji może mieć problemy z jego rozpoznaniem i interpretacją, przez co część rzeczy może być niewidoczna.

Źródło: https://www.phonearena.com/