WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sony Xperia XZ3 zawodzi w testach DxOMark

Sony Xperia XZ3 nie zrobiła dobrego wrażenia na recenzentach z DxOMark. Smartfonowi nie udało się nawet przebić wyniku osiągniętego przez Xperię XZ Premium z 2017 roku! Smartfon ledwo co pokonuje średniej klasy Xperię XZ2 Ultra.

Xperia XZ3 chwalona jest za ekspozycję oraz tworzenie obrazów o dobrej teksturze czy przyjemnym kolorze. Zdjęcia są bogate w szczegóły, jeśli są one wykonywane w dobrze oświetlonym otoczeniu. Jednakże jakość ta znacząco spada przy ciemniejszych środowiskach.

Automatyczne ustawianie ostrości staje się wtedy wolniejsze i trwa nawet pół sekundy. Nasycenie jest również zwiększane do wysokiego poziomu, balans bieli spada a szczegóły są słabe.

Czytaj też: Oficjalna premiera Vivo X27 i X27 Pro

Sony Xperia XZ3, aparat Sony Xperia XZ3, dxomark Sony Xperia XZ3, zdjęcia Sony Xperia XZ3, jakość zdjęć Sony Xperia XZ3

Nie oznacza to jednak braku problemów w ciągu dnia. Dynamika nie jest tak szeroka jak w przypadku konkurencyjnych rozwiązań a same narożniki mają problemy – jest między innymi widoczny większy szum. Ponadto smartfon nie oferuje wbudowanego trybu bokeh. Wszystko to złożyło się na końcową ocenę równą 76 punktów – bardzo słaby wynik w porównaniu do konkurencji.

Nagrywanie osiągnęło rezultat 85 punktów, głównie dzięki możliwości elektronicznej stabilizacji i lepszej jakości obrazu. Końcowy rezultat wynosi więc 79 punktów, podczas gdy Xperia XZ Premium osiąga 83 punkty a Xperia XZ2 Ultra 75 punktów. Inżynierowie Sony nie popisali się w przypadku aparaty Xperii XZ3.

Czytaj też: Huawei P30 przyłapany na filmie

Źródło: Gizchina