Dwa lata po tym, jak posiadacze urządzeń z systemem Android mogli cieszyć się z korzystania z Chromecast w odniesieniu do SoundCloud, przyszła pora na zwolenników iOS. Do tej pory nie było mowy o używaniu aplikacji przy jednoczesnej współpracy niewielkiego urządzenia od Google z iPadem czy iPhonem. Sytuacja uległa zmianie za sprawą wczorajszej, darmowej aktualizacji, która pojawiła się w AppStore.

Zarówno użytkownicy Androida jak i iOS mogą od teraz strumieniować piosenki z usługi SoundCloud Go+, będącej alternatywą dla niezwykle popularnego Spotify. Po włączeniu utworu na Chromecast, aplikacja będzie sugerować kolejne kawałki warte odsłuchania.

Chromecast po raz pierwszy został zaprezentowany w 2013 roku. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, umożliwiające przenoszenie filmów z Youtube czy muzyki na większy ekran. Strumieniowanie jest nieskomplikowane i znacząco ułatwia życie. Nie trzeba przewodowego łączenia się z telewizorem, aby pokazać na nim obraz widoczny na laptopie bądź innym przenośnym urządzeniu. Obecna cena Chromecast, w zależności od specyfikacji, wynosi od ok. 200 do 400 złotych.

[Źródło i grafika: theverge.com] 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!