To, o czym ostatnio mówiło się coraz częściej w kontekście podboju Kosmosu powoli staje się faktem. W stronę Księżyca poleci dwójka turystów. Nie wylądują na jego powierzchni, lecz okrążą go a następnie (mamy nadzieję) powrócą w stronę naszej planety. Takimi rewelacjami podzielił się dzisiaj Elon Musk, założyciel SpaceX.

Nie wiadomo, kto wykupił miejsca w kapsule Dragon 2, która zostanie wyniesiona poza ziemską orbitę przy pomocy rakiety Falcon Heavy. Pewne jest jednak, że już wkrótce rozpoczną przygotowania do lotu – chodzi o dostosowanie ludzkiego organizmu do takiego wyczynu.

Według informacji podanych na stronie firmy, latem tego roku będą przeprowadzane testy Falcon Heavy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to najpotężniejsza, po Saturn V, rakieta wykorzystana do eksploracji Kosmosu. W stosunku do tej najsilniejszej, wykorzystywana przez SpaceX maszyna osiąga 2/3 ciągu. W następnych miesiącach odbędą się pokazowe testy kapsuły, która dokona bezzałogowego przelotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Ludzkość po raz pierwszy od 45 lat opuści orbitę okołoziemską. Historyczne ma też być miejsce startu, wszak SpaceX planuje wykorzystać do tego celu Kennedy Space Center, związane w misjami księżycowymi z programu Apollo.

[Źródło i grafika: spacex.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej