Reklama
aplikuj.pl

W sieci pojawiła się specyfikacja Dimensity 8200. Powinniśmy spodziewać się dużych ulepszeń?

MediaTek jeszcze nie ogłosiło premiery Dimensity 8200, ale już wiemy na jego temat kilka szczegółów. Nie tylko, do jakich smartfonów trafi, ale również kluczowe szczegóły jego specyfikacji.

Znany leaker Digital Chat Station zdradził nam, że MediaTek w swoim nowym układzie raczej za mocno nie poszaleje. Chipset wykorzysta te same rdzenie 4x Cortex-A78 i 4x Cortex-A55 co w Dimensity 8100, jednak tym razem w innej konfiguracji i z nieco wyższymi częstotliwościami taktowania. A78 zostanie podzielony na dwa klastry – 1x Cortex-A78 taktowany zegarem 3,1 GHz i 3x Cortex-A78 działający z częstotliwością 3,0 GHz. Cztery wydajne rdzenie Cortex-A55 pozostają na poziomie 2,0 GHz.

Procesor graficzny Mali-G610 MC6 pozostanie bez zmian. Choć zegary zostaną trochę podkręcone, to aktualizacja względem poprzednika nie będzie tak duża. To raczej łagodne ulepszenie, a nie jakaś wielka rewolucja.

Wedle dotychczasowych informacji, Dimensity 8200 trafi na pokład nadchodzących modeli Redmi i IQOO 7 SE. Jeden z tych modeli musiał już zostać przetestowany w AnTuTu, bo przeciek ujawnia nam również, że udało mu się tam przekroczyć barierę 900 000 punktów.