Reklama
aplikuj.pl

Specyfikacja Pixel 7 Pro nie wskazuje na zbyt wiele ulepszeń względem poprzednika

Specyfikacja Pixel 7 Pro nie wskazuje na zbyt wiele ulepszeń względem poprzednika

Już w październiku Google ma zaprezentować najnowszą generację swoich smartfonów. Seria Pixel 7 pojawia się w przeciekach już od dłuższego czasu, a dzięki najnowszemu możemy przyjrzeć się bliżej specyfikacji modelu Pro.

Główne ulepszenie w Pixel 7 Pro obejmie chipset

Nowy flagowy smartfon Google napędzany będzie przez Tensor G2, który wedle doniesień przyniesie ulepszenia w zakresie GPU, NPU i modemu. Jego dokładna specyfikacja nie jest jeszcze znana, bo producent nadal nie zaprezentował go oficjalnie. Mówi się, że procesor wspierany będzie przez 12 GB RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Nie wiadomo, czy pojawi się wariant z 512 GB, bo plotki na razie nic o nim nie wspominają.

Przeciek nie pomija kwestii fotograficznych. Na pokładzie ma znaleźć się podobna konfiguracja co w ubiegłorocznym modelu Pro, czyli teleobiektyw 50 Mpix, ultraszeroki kąt 12 Mpix i trzeci aparat 48 Mpix. Zmiana pojawi się w wykorzystanym czujniku, zamiast Sony IMX586 na pokładzie znajdzie się Samsung GM1. 11-megapikselowy aparat do selfie nie ulegnie zmianie, ale dostanie autofokus.

Jak wygląda specyfikacja wyświetlacza? Tak samo, jak w przypadku Pixel 6 Pro, czyli 6,7-calowy panel LTPO OLED o rozdzielczości QHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Do tego mowa o baterii 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 30 W.

Jak więc widzicie, ulepszenia ograniczają się w zasadzie do chipsetu, oczywiście, o ile plotki są prawdziwe. Wszystko jednak wskazuje na to, że Google Pixel 7 Pro będzie raczej dość łagodną ewolucją, co wcale nie musi być niczym złym jeśli producent wyeliminował błędy poprzednika, a procesor faktycznie jest w stanie zaoferować dużą poprawę wydajności.