Reklama
aplikuj.pl

Chcieli łatwo zarobić, wykupując karty graficzne. Coś spekulantom nie pykło

karty graficzne

Na Reddicie pojawiły się ciekawe informacje na temat nieudanej akcji spektulantów, którzy chcieli łatwo zarobić, wykupując karty graficzne Nvidia GeForce RTX 4080. Liczyli na wzrost ceny, a teraz muszą przełknąć porażkę.

GeForce RTX 4080 wkurzył spekulantów. Mieli zarobić, a stracą czas i pieniądze

Działanie spekulantów jest proste. Jeśli na rynku pojawia się produkt, którego popyt może przewyższyć podaż, tacy jegomoście zaczynają wykupować go z myślą o późniejszej odsprzedaży za wyższą cenę. Wiele firm im to ułatwiało, zapewniając m.in. sposób ubiegania się o zwrot pieniędzy po zakupie i choć obecnie ulega to zmianie, takie procedery trwają nadal. Ostatnim tego przykładem są karty graficzna GeForce RTX 4080.

Czytaj też: Infinix Zero 5G 2023 już oficjalnie. Co ma do zaoferowania?

GeForce RTX 4080 nie sprzedaje się dobrze. Mimo niższej ceny, to RTX 4090 jest bardziej popularny i trudno się temu dziwić, bo RTX 4080 w cenie ponad 1200$ nadal jest drogą kartą graficzną. Spekulanci widzieli jednak w tych modelach łatwy zysk i postanowili wykupować je w dniu wejścia na rynek, licząc na braki podaży i wzrost cen.

Okazało się jednak, że RTX 4080 wcale isę tak dobrze nie sprzedaje, sklepy mają jeszcze sporo ich zapasów i w efekcie spekulanci muszą albo czekać, albo sprzedawać je po cenie niższej, niż ta sklepowa, tracąc tym samym oczekiwany zysk.