WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Spójrzcie na nowego Golfa GTI 2020 przed debiutem

Golf GTI 2020 będzie dla Volkswagena żyłą złota, która tym razem pojawiła się w sieci na długo przed debiutem.

W tym wydaniu zdjęcie modelu Volkswagen Golf GTI Mk8 z tyłu zapewniło nam pierwsze spojrzenie na nowy tył i spojler tego hot hatcha, czyli hatchbacka nastawionego na wydajność. Na fotce (wyżej) widzimy też nowe felgi aluminiowe, czy układ wydechowy z podwójnym wyjściem, choć ten nieco przerośnięty spojler powinien być tutaj nie standardem, a dodatkiem.

Co ciekawe, porównując zdjęcie z ekskluzywnym renderingiem całego samochodu z Auto Express, nie sposób nie odnieść wrażenia, że serwis trafił z nim w dziesiątkę:

Przód GTI będzie zdecydowanie niższy i bardziej agresywny niż kiedykolwiek wcześniej, a charakteru nadadzą mu skrzydlate reflektory LED, rozciągające się po bokach samochodu. Volkswagen najwidoczniej postawił też na wydłużony przedni zderzak, który ma nową sześciokątną kratkę ze zintegrowanymi światłami przeciwmgielnymi.

Jeśli chodzi o silnik, Volkswagen rozważał wyposażenie GTI w łagodny system hybrydowy, aby wzmocnić dążenie firmy do elektryfikacji, ale wygląda na to, że nowe Golfy Mk8 obejdą się początkowo bez elektrycznej mocy. Swój debiut Mk8 GTI powinien zaliczyć późną wiosną i trafić na rynek jesienią.