Reklama

Psi robot od Boston Dynamics dba o trzodę owiec

Boston Dynamics Spot, zadania dla Spota, zdalne sterowanie Spot, robot Spot Rocos

Jako że od niedawna można sterować robotycznym psem Spot od Boston Dynamics, ekipa postanowiła zademonstrować te możliwości na odizolowanej farmie w Nowej Zelandii.

Robot Spot w przeszłości trafił już na platformę wiertniczą, do parku i nawet szpitala w Bostonie, ale o jego wizycie na górskich zboczach nie słyszeliśmy wcześniej. Teraz jednak nowo ogłoszone partnerstwo między Boston Dynamics i Rocos, otwiera przed w pełni autonomicznym robotem nowe funkcjonalności.

Mowa bowiem o połączeniu Spota z platformą sterowania w chmurze, czego demonstrację możemy obejrzeć poniżej:

Jak powiedział David Inggs, CEO Rocos:

Firmy zajmujące się robotami tworzą bardzo zdolne maszyny do wykonywania określonych zadań. Brakujące ogniwo to oparta na chmurze platforma do łączenia, monitorowania i automatyzacji działań floty. Dzięki Boston Dynamics i Rocos organizacje mogą teraz projektować, planować i zarządzać misjami inspekcyjnymi zdalnie.

Czytaj też: Roaming w Unii Europejskiej bez dopłat. T-Mobile dołącza do pozostałych sieci

Nowa platforma oprogramowania umożliwia zdalne zarządzanie dowolną liczbą robotów Spot. Obejmuje to możliwość nie tylko ręcznej teleoperacji robotów, ale także monitorowania operacji i przekierowywania robotów do nowych misji w razie potrzeby.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News