Reklama
aplikuj.pl

Spotify HiFi? Na to jeszcze sobie poczekamy

Na początku 2021 roku Spotify ogłosiło, że ma zamiar wprowadzić plan subskrypcyjny HiFi, na dodatek – miało się to stać do końca roku. Mamy styczeń, a nowości nadal nie ma. Kiedy można się jej spodziewać?

W lutym ubiegłego roku Spotify przedstawiło swoje plany na 2021 rok. Jedną z nowości miał być plan HiFi, oferujący muzykę w jakości CD i w bezstratnym formacie. Plany były wielkie, bo usługa miała ruszyć jeszcze w tamtym roku, ale jak sami dobrze wiemy – nic z tego nie wyszło.

Co się dzieje ze Spotify HiFi?

Jak podaje serwis 9to5mac, plan HiFi powstaje, a prace nad nim wciąż trwają. Nie ma jednak podanej konkretnej daty wdrożenia. Wiemy, że na początku plan zakładał, że będzie to nowy plan subskrybcyjny, za który nawet użytkownicy premium będą musieli dodatkowo płacić, jak to jest np. na TIDAL. W międzyczasie Apple Music zdecydowało się na wprowadzenie bezstratnego i przestrzennego formatu audio dla wszystkich swoich użytkowników, co podobno sprawiło, że Spotify wstrzymało się z premierą i wznowiło prace nas usługą.

Na swojej stronie internetowej społeczności, Spotify poinformowało:

Wiemy, że jakość dźwięku HiFi jest dla Was ważna. Czujemy to samo i cieszymy się, że w przyszłości będziemy mogli oferować Spotify HiFi użytkownikom Premium. Ale nie mamy jeszcze szczegółów dotyczących harmonogramu, którymi moglibyśmy się podzielić.

Oczywiście poinformujemy Cię tutaj, kiedy będzie to możliwe.

Wygląda więc na to, że HiFi będzie dodatkiem do obecnego planu Premium, co może oznaczać podwyżki cen. To z kolei raczej nie spodoba się wielu użytkownikom, którzy wolą niższą cenę i nie potrzebują aż takich wrażeń audio.