WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Spotify usprawnia współtworzenie playlist

Spotify po wprowadzeniu szeregu nowych funkcji bierze się za usprawnienie współtworzenia playlist. Opcja ma być dużo prostsza i zachęcać do wspólnego tworzenia składanek.

Nowe funkcje w opcji współtworzenia playlist

Już jakiś czas temu Spotify wprowadziło możliwość współtworzenia playlist, dzięki której już nie tylko algorytm może podsuwać nam muzykę, ale również nasi znajomi. Pozwala to cały czas poszerzać nasze horyzonty muzyczne i podsyłać ciekawe kawałki znajomym bezpośrednio w aplikacji. Spotify postanowiło wprowadzić do tej funkcji szereg usprawnień, które mają uczynić wspólne tworzenie playlist prostszym i znacznie szybszym niż dotychczas.

Jak wygląda korzystanie z nowej funkcji?

Spotify dodaje na górze strony z playlistą przycisk, który umożliwia dodanie znajomych do tworzenia danej playlisty. Dotyczy to jednak tylko tych składanek, które stworzyliśmy sami. Jeśli już dodamy znajomych do współtworzenia na górze pojawią się ich awatary, a dodatkowo, przy każdej pozycji na liście pojawi się awatar osoby, która ją dodała.

Wszystko odbywa się bardzo łatwo i trzeba przyznać, że z pewnością zachęci do wspólnego tworzenia playlist. Proces wdrażania nowych funkcji jest jednak stopniowy, więc nie każdy już je będzie miał. Trzeba trochę poczekać i wypatrywać odpowiedniej aktualizacji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News